Дитяча кімната повинна відповідати основним потребам дитини, таким як безпека та комфорт сну. Одним із найважливіших завдань має стати планування відповідних зон: для навчання, відпочинку та розваг. Але це лише початок. Вибір меблів є невід'ємною частиною дизайну інтер'єру. Меблі для дитячої кімнати повинні, перш за все, бути адаптовані до віку та зростання дитини.
Універсальність, напрямок, який дедалі частіше обирають батьки дітей різного віку. Це рішення, що дозволяє вибрати меблі, які прослужать довгі роки. З готових колекцій можна вибрати предмети, які будуть потрібні в даний момент, а потім поступово доповнювати їх у наступні роки. Це велика економія та зручність при облаштуванні інтер'єру. Меблі повинні за дизайном та кольоровим оформленням гармонійно вписуватися в інтер'єр дитячої кімнати.
Багато серій меблів включають класичні нейтральні кольори, ретельно підібрані меблі будуть рости разом з дитиною. Варто вибрати зручне односпальне ліжко, якщо кімната вашої дитини є просторою, спальну зону варто розмістити в центральному місці облаштування. Однак якщо кімната менш простора, вузька або має похилі сторони, варто поставити молодіжне ліжко біля стіни або вікна. Найуніверсальніший розмір молодіжного ліжка 90 х 200 см. Мінімальний розмір 80 х 200 см, але чим більше, тим краще, чим ширше, тим зручніше.
Вибираючи письмовий стіл та стілець для дитини, обов'язково подбайте про відповідні параметри. Правильно організувати робочий та навчальний простір у дитячій кімнаті надзвичайно важливо. Поруч із письмовим столом, у навчальному куточку, також мають бути полиці для книг та різних видів навчальних посібників.
При виборі шафи потрібно враховувати не тільки габарити, але також і матеріали, з яких виготовлені меблі, а також якість фурнітури та забарвлення. Шафа купе, як і будь-які інші меблі в дитячій кімнаті, повинна бути максимально зручною і простою у використанні, а також безпечною для здоров'я.